2019-2020 рік
13 лютого в Надеждівському ЗПЗСО відбувся шкільний етап фестивалю виконавської майстерності «Поетичний камертон Ліни Костенко: патріотичні лейтмотиви».
Основне завдання цього унікального, єдиного в Україні заходу – популяризація та презентація творчості нашої сучасниці, поета світового масштабу - Ліни Василівни Костенко.
У заході взяли учать учні 2-11 класів. На початку заходу учні переглянули презентацію про життєвий і творчий шлях поетеси. Потім читці та вокалісти , виконуючи поезію Ліни Василівни, серцем торкалися до чар неперевершеного слова поетеси. Щедра на добро, спрагла до щастя і волі українська душа геніальної Ліни надихала учасників на еталонну висоту виконавської майстерності. І це справді так і було! Зворушливо, натхненно, з гордістю і талановито лилася поезія Ліни Костенко з уст виконавців фестивалю.
19 грудня в Надеждівському ЗПЗСО для учнів 1-4-х класів керівником драматичного гуртка Вдовиченко А.М. було проведено театралізоване дійство до Дня Святого Миколая «Казкова школа». Учні із задоволенням переглянули виставу в яких казковими героями були учні 5-7 класів. На святі панувала атмосфера тепла , добра і казки. Після дійства на малечу чекав ще один сюрприз: солодкі подарунки від шефів закладу Новака Л.М та новака О.Л.
День Андрія здавна в Україні відзначається 13 грудня і вважається днем пам’яті мученицької смерті одног із дванадцяти апостолів Христових – Андрія Первозваного. В цей день заборонялася будь-яка інтелектуальна пряця, бо від цього можна втратити розум.
Українці мають звичаї і традиції. Напередодні свята Андрія до самотньої жінки пізно ввечері сходились дівчата, яким пора під вінець. Гуртом пекли пампушки або «балабухи» і на них ворожили. Також пекли калиту – обрядовий хліб, обов’язково круглий, як сонце, вимазаний медом.
13 грудня у актовій залі нашої школи учні 8 класу разом із класним керівником Корнутяк О.М. підготували вечорниці на Андрія. Учням допомагали їхні батьки.
Розмальована піч на сцені дала глядачам можливість відчути тепло і затишок сільської української оселі. А рум’яні запашні пампушки-балабухи і маленькі варенички примусили кожного «ковтати слинку». Веселий настрій, жарти хлопців і дівчат, змагання на спритність. Не кожен зможе на коцюбі
дотягтися до калити, намазаної медом і посмакувати. На завершення дівчата ворожили: розклали свої пампушки на ослінчик, впустили Рябка. Глядачі поринули у минуле, у світ своїх прабабусь і дідусів.
12 грудня – День Сухопутних військ України.
З метою піднесення престижу та формування в учнів мотивації до служби у лавах Збройних Сил України, активізації військово-патріотичного виховання, в Надеждівському ЗПЗСО 12 грудня пройшли змагання з основ захисту Вітчизни. Ці змагання були приурочені Дню Сухопутних військ України. Адже саме 12 грудня у нашій Державі відзначається це свято. Учні 10 та 11 класів (хлопці та дівчата) змагались в різноманітних конкурсах (стройова підготовка, складання «магазину» автомата, стрільба, перетягування каната, метання гранати).
Дякуємо викладачу курсу основ захисту Вітчизни Кудіну В.Б за організацію та проведення змагань.
З метою поглиблення знань учнів про історію, культурну спадщину України, поваги до традицій і звичаїв українського народу, виховання почуття патріотизму, формування ціннісного ставлення до держави, суспільства у Надеждівському ЗПЗСО 30 листопада було проведено національно-патріотичний квест «Я люблю Україну». Розпочався квест представленням команд та конкурсом української пісні. Учні 5-11 класів показали свої знання на 7 станціях: «Карта України», «Інтелектуальна», «Музична», «Літературна», «Особистості», «Секретна», «Перекладач». Під час проходження квесту учні показали гарні знання з історії своєї держави, її діячів, знання рідної мови.
Під час проведення подібних заходів в учнів формується національна свідомість, ціннісне ставлення до історичного минулого свого народу, його духовних та матеріальних надбань.
23 листопада у Надеждівському ЗПЗСО з нагоди вшанування жертв пам’яті Голодомору 1932-1933 років відбувся захід – реквієм «Забуттю не підлягає», який підготували учні та керівник гуртка «Краєзнавець» Івченко Н.О для учнів 6-8 класів.
Діти нагадали про ті страшні сторінки історії нашої держави, коли без стихії, без засухи, без війни – в самому центрі Європи, в Україні, яка була житницею континенту, небачений голод забрав у могилу мільйони людей.
Учасники заходу зачитали розповіді свідків того страшного голодного лихоліття, адже це – достовірне джерело правди про голодомор.
Тривожною була хвилина мовчання. Адже моторошно уявити мільйони зморених голодом людей України.
Звертаючись до учнів школи, заступник директора з виховної роботи Аксьоненко Т.В. закликала усіх зберегти пам’ять про ці події і запалити свічку пам’яті 24 листопада о 16.00 год.
З метою виховання в учнів ідеалів свободи та демократії, збереження та донесення до підростаючого покоління інформації про події ХХІ століття, виховання патріотизму 21 листопада в Надеждівському ЗПЗСО відбувся загальношкільний виховний захід: «Україна – країна нескорених!». Учні донесли до присутніх об’єктивну інформацію про доленосні події що відбувалися на Майдані 5 років тому. Під час заходу було організовано перегляд відеофільмів, прослуховування патріотичних пісень.
Хвилиною мовчання вшанували тих, хто власною смертю виборював свободу й незалежність нашої України, Небесну сотню, і тих воїнів, які загинули в зоні АТО.
Українці, прошу вас, не дайте зламати.
Свою гідність і честь, не дайте топтати.
Своє прагнення жити достойно в державі,
В пам’ять тих, хто загинув.
Вічна їм слава!
9 листопада у Надеждівському ЗПЗСО було проведено День української мови та писемності, під час якого було проведено тематичний захід учнями 5 класу та їх класним керівником Марочканич Г.О. Діти розповіли про виникнення свята, читали вірші, співали пісні про нашу рідну мову. Також до Дня писемності та мови було проведено І етап Всеукраїнського конкурсу ім.. П.Яцика.
Хто з українців жодного разу не чув слова "ярмарок"? Невже є такі? Свято праці і спілкування, продажу товарів і придбання гарного настрою, розпродажу одягу і щастя, де діяли постійні знижки цін на продукцію і посмішки.
17 травня весь світ святкує День вишиванки, свято, присвячене українській національній культурі і традиціям. У цей день, який щороку відзначається у третій четвер травня, усі охочі можуть долучитися до свята. Що для цього потрібно зробити? Все просто — одягніть вишиванку на роботу або навчання.
Це свято, незважаючи на свій відносно молодий вік вже придбало широку популярність і стало традиційним. Крім того, акції, присвячені українській вишитій сорочці, проводяться не тільки в Україні, але й далеко за її межами – в країнах Європи, Канаді, Сполучених Штатах Америки, Австралії. Не перший рік у нашій школі, як і у всій Україні, відзначають День вишиванки. І цього року учні, вчителі та батьки школи долучилися до акції “Одягни вишиванку” у третій четвер травня. Хтось радів своїм новим вишитим обновкам, хтось вдягнув улюблену вишиванку. Але всі були єдині у думці, що таке свято об’єднує і вчителів, і учнів різних класів.
Вишивання моє,
вишивання…
Чорний
– сум, а червоний – кохання.
Синій –
небо, зелений – буття.
Вишиванка – це
наше життя!
Вітаємо усіх зі святом! Слава Україні
8 травня в День Пам’яті та Примирення в Надеждівському ЗПЗСО з метою залучення учнів до пісенної історії воєнної тематики, пробудження інтересу до пісень воєнних років; виховування почуття патріотизму пройшов захід «Пісні, опалені війною». Учні 5- 11 класів підготували пісні воєнних років та пісні про війну. Ведучі свята розповідали про події тих років та про історію пісень. Найкраще прозвучали пісні у виконанні учнів 5, 7 та 10 класів. Дякуємо за учать у проведенні свята.
В Надеждівському ЗПЗСО було проведено такі заходи пов’язані із
32-ми роковинами Чорнобильської катастрофи:
1. Години спілкування, бесіди на теми : «Летять в Чорнобиль журавлі»,
«Чорнобиль - чорний біль України», «Чорнобильське лихо», «Чорнобильські дзвони».
2. В бібліотеці оформлено тематичну книжкову виставку.
3. З Учнями 5 -11 класів проведено вечір-реквієм: «Біль Чорнобиля з роками не минає». (Організатори учні 9 класу та класний керівник Сташкевич Надія Іванівна)
4. Випущено стіннівку на дану тематику.
5. Учні 7-11 класів переглянули відеоролики на тему : «15 фактів про Чорнобиль».
14 березня - День українського добровольця
День українського добровольця — свято, що відзначається в Україні 14 березня. В цей день 2014 року перші 500 бійців-добровольців Самооборони Майдану прибули на полігон Нові Петрівці для формування першого добровольчого батальйону
День установлений 17 січня 2017 року Верховною Радою України з метою вшанування мужності та героїзму захисників незалежності, суверенітету та територіальної цілісності України, сприяння дальшому зміцненню патріотичного духу в суспільстві, посиленню суспільної уваги та турботи до учасників добровольчих формувань та на підтримку ініціативи громадськості.
В нашому закладі теж відзначається це свято. Учні переглянули відеоролики, презентації про день Добровольця. Також проведено виховні години на дану тематику, бесіди, лекції, випущено стіннівку.
21 лютого – Міжнародний день рідної мови
Міжнародний день рідної мови — день, який відзначають щороку 21 лютого, починаючи з 2000 року. Наша школа не стала винятком. Учні 11 класу разом зі своїм класним керівником (вчителем української мови) Марочканич Ганною Олексіївною підготували для учнів 5-10 класів загальношкільну лінійку під назвою «Вона унікальна… твоя мова». Під час заходу учні дізналися багато цікавої інформації, переглянули відеоролики про рідну мову і прослухали чудову пісню «Мова єднання»
Все свято було пронизано українським духом, любов’ю до рідного слова, до чистих джерел творчості українського народу.
Дякуємо організаторам заходу!
Українська мова – божиста, богодана, богообрана.
(Мойсей Фішбейн)
«Україна – країна нескорених!»
20 лютого 2018 року в школі відбувся захід-реквієм пам'яті Небесної Сотні та всіх загиблих воїнів у зоні АТО, який підготували та провели актив учнів 6 класу на чолі з класним керівником Піскун Тетяною Олександрівною. Діти продемонстрували глядачам своє бачення подій, які відбувалися. Вони продекламували вірші. Не залишив нікого байдужими та викликав сльози монолог матері «Мій син-герой... ГЕРОЇ НЕ ВМИРАЮТЬ...», який виконав учень Дружинін Віталій та класний керівник Тетяна Олександрівна. Хвилиною мовчання учні вшанували пам’ять полеглих Героїв Небесної Сотні, які своєю сміливістю, відданістю сколихнули увесь світ та запалили свічки під пісню «Молитва за героїв»
Народе мій, пишаюся тобою:
Моя душа – частинка твого «Я».
Красою правди у святім двобою
Понад Майданом сонця лик сія…
Є нація! Хай знають всі у світі:
Ми є! Народ піднявся із колін!
І переможно сонце правди світить,
Співає гордо наш Державний Гімн.
Афганістан – ти біль моєї душі
15 лютого – День вшанування учасників бойових дій на території інших держав і 29-а річниця виведення військ з Афганістану.
Саме під такою назвою «Афганістан - ти біль моєї душі» в Надеждівськй ЗОШ І- ІІІ ст. було проведено загальношкільний захід присвячений річниці виведення військ з Афганістану . Під час проведення можна було послухати інформацію про війну в Афганістані, учні продекламували вірші, що славили героїчні вчинки воїнів – інтернаціоналістів. Було продемонстровано кадри афганської тематики. Учні згадали про воїнів–афганців , наших односельчан.
Хвилиною мовчання вшанували всіх тих, хто загинув у цій страшній війні.
Дякуємо активу 7 класу та їх класному керівнику Корнутяк Олені Миколаївні.
У шкільній бібліотеці для учнів 6 класу було проведено бібліотечний урок про війну в Афганістані та оформлено виставку літератури.
Війна. Чужа. Неждана. Непотрібна.
Геройство. Біль. Дочасна сивина.
Прокляття чаша випита до дна.
Жорстока тиша. Вибухоподібна.
П.Поліщук
29 січня - ДЕНЬ ПАМ'ЯТІ ГЕРОЇВ КРУТ
В Надеждівській ЗОШ І-ІІІ до Дня Памяті Героїв Крут були проведені такі заходи:
- виховні години, лекції, бесіди на теми : «Вони загинули за Україну», «Крути – подвиг і трагедія», «Непереможність Крут», «На Аскольдовій могилі поховали їх» та ін..
- з учнями 6, 8-9 класу переглянули презентацію на тему: «День Пам’яті Героїв Крут»;
-учні школи переглянули документальні фільми: «Невідома Україна. Лист без конверта», «Герої Крут».
- випущено стіннівку: «29 січня - день Пам’яті Героїв Крут».
- бібліотекарі шкільної і сільської бібліотеки провели бібліотечний урок для учнів школи та оформили виставку літератури.
27 СІЧНЯ – МІЖНАРОДНИЙ ДЕНЬ ПАМ'ЯТІ ЖЕРТВ ГОЛОКОСТУ
27 січня в багатьох країнах світу відзначають Міжнародний день пам'яті жертв Голокосту. Таким чином світова спільнота вшановує багато мільйонів євреїв, ромів і представників інших меншин, які під час Другої світової війни віддали життя за свою національність. Україна на державному рівні вшановує жертв трагедії з 2012 року. В нашій школі 26 січня пройшов захід до Дня пам’яті жертв Голокосту «Безсмертна сила людського духу» . Захід підготували учні 5 класу на чолі з класним керівником Івченко Наталією Олександрівною. Діти разом з вчителем нагадали школярам про трагічну сторінку нашої історії, розкрити зміст подій, пов'язаний з трагедією в Бабиному яру. Всіх загиблих вшанували хвилиною мовчання.
У цей день, День скорботи і пам’яті, ми приєднуємося до загальної печалі і прагнемо співчувати всьому цьому болю та втраті, ім’я якої Голокост. Її ніяк не заповнити. Вже не запобігти. Але нехай живе надія, що подібного більше ніколи не повторитися! Будемо пам’ятати…
22 січня українці відзначають важливе національне свято – День соборності України. Саме 22 січня 1919 року було проголошено так званий Акт злуки – акт про об’єднання Української Народної Республіки та Західноукраїнської Народної Республіки. Соборність була надзвичайно важливою, певною мірою символічною, оскільки об’єднання українських земель було давньою заповітною мрією нашого народу.
Цього року бібліотекар школи Вашина Т.В. спільно з сільським бібліотекарем Андрійчук Л.І провели для учнів бібліотечний захід до Дня соборності. Також з учнями проведено виховні години, години спілкування до Дня Соборності України.
Вдень соборності та злуки,
З заходу на схід.
Всі візьмемося за руки
Бо один ми рід.
Плетіння маскувальної сітки для бійців АТО.
Учні нашої школи активно долучились до плетіння маскувальної сітки для АТО. Діти з розумінням поставилися до даного завдання.
Сітка захистить бійців від небезпеки та від тих дій, які відбуваються на фронті. Вона стане своєрідним оберегом для наших бійців та об’єднає людей, які допомагають армії.
Лінійка-реквієм до Дня пам’яті жертв Голодомору 1932-1933р.р.
Третій тиждень листопада кожного року в нашій країні – поминальний по жертвах Голодомору 1932-1933 рр.
Вже стало традицією в Надеждівській школі проводити в ці сумні для нашої країни дні лінійку пам`яті жертв голодомору. Тематичну лінійку підготували учні 9 класу та їх класний керівник – Сташкевич Надія Іванівна.
Під час заходу діти дізналися про те, що голод забрав від 7 до 10 мільйонів людських життів, послухали свідчення очевидців голодомору, які прочитали організатори заходу.
Також шкільним бібліотекарем Вашиною Т.В та сільським бібліотекарем Андрічук Л.І. проведено захід дя учнів 5 – 7 класів «Свічка пам’яті». Хвилиною мовчання вшанували жертв цієї страшної трагедії, дивилися відеоролики сумних хронік.
21 листопада Україна відзначає День Гідності та Свободи, що об’єднав дві знакові події у новітній історії країни – Помаранчеву революцію 2004 року та Революцію Гідності 2013 року.
В Надеждівській загальноосвітній школі І-ІІІ ступенів до Дня Гідності та Свободи було проведено загальношкільну лінійку, мета якої - вшанувати патріотизм і мужність громадян країни, прищеплювати любов до Батьківщини, зберегти та донести до учнів об’єктивну інформацію про доленосні події в Україні початку ХХІ століття, розвивати бажання стати гідними громадянами України.
Дякуємо учням 10 класу та їх класному керівнику Луговій Марині Борисівні за проведений захід.
Вишиванка – це наша національна гордість. Ще з сивої давнини відомо, що вишита сорочка є символом здоров'я та краси, оберегом щасливої долі та родової пам'яті. За традицією вишита сорочка передавалася з покоління в покоління, з роду в рід як родинна реліквія. Цей український оберіг пройшов крізь віки й нині символізує чистоту почуттів, глибину безмежної любові до Батьківщини. День вишиванки — це дійсно свято для учнів школи. Дрес-кодом дня була вишиванка, і вся школа замайоріла різнобарвними візерунками української вишивки.В акції взяли участь не лише учні, а й усі вчителі та персонал школи. Протягом дня було проведено конкурс найкраще селфі у вишиванці.